21 wrzesień 2009r w 173 Szkole Podstawowej w Warszawie-Wesołej ul. Trakt Brzeski 18
W ten piękny wrześniowy poniedziałek spotkaliśmy się w SP 173 i postanowiliśmy dołączyć do tych, którzy świętowali ten dzień jako Dzień Pokoju. Przed szkołą powitał nas symbol światowego pokoju – biały gołąb. Dzieci w klasach I-III wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: „Co my dzieci z Wesołej, możemy zrobić dla pokoju?”. Nagrodą za uczestniczenie w konkursie były ufundowane przez Radę Rodziców lizaki.
Natomiast w klasach IV-VI uczniowie zostali poproszeni o krótkie wypowiedzi w formie wiersza, opowiadania, historyjki lub komiksu. Na ten sam temat. Na lekcjach religii nasi uczniowie rozmawiali na temat rozumienia przez nich sformułowania „Pokój Pański niech będzie z Wami”.
Dzięki uprzejmości pana Mariusza Dębskiego, który nieodpłatnie udostępnił nam piosenkę pt. „Pora na pokój” napisaną przez zespół Latająca Żyrafa Projekt, nasze dzieci mogły wysłuchać fantastycznego utworu. Bardzo ekspresyjnie wysłuchiwali go uczniowie klas młodszych tańcząc i klaszcząc w dłonie.
Tego dnia cała szkoła ozdobiona była białymi gołębiami zrobionymi przez panie i dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz przedstawicielami Rady Rodziców przekazali sobie wzajemnie symbol pokoju- białego gołębia, którego wykonała nasza Pani plastyczka Katarzyna Kociomyk.
Dzień Pokoju upłynął w serdecznej atmosferze wiary i nadziei w pokój między ludźmi, czego sobie i Państwu życzymy.