Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju, który obchodzony jest co roku 21 września, chciałabym gorąco zaprosić na warsztat: „Pokój w sercu – o odkrywaniu życia bez przemocy”, który odbędzie się w Gdańsku, 21 września 2010.
Więcej informacji:
„Pokój w sercu – o odkrywaniu życia bez przemocy”
Pokój to stan harmonii kiedy wszelkie konflikty załatwiane są bez użycia przemocy. Kojarzy się z poczuciem ładu, bezpieczeństwem i równowagą. Wyobraźmy sobie taki pokój w naszym sercu – wyobraźmy sobie sytuację, w której potrafimy kierować naszym życiem zachowując szacunek do siebie i innych i nie robimy tego niczyim kosztem. W trakcie warsztatu będziemy szukać drogi do takiego stanu. Przyglądniemy się uczuciom złości, nienawiści, strachowi i smutkowi. Jak często te uczucia goszczą w naszym sercu, myślach i słowach? Skąd się biorą i co znaczą? Jak zamienić ich destrukcyjną moc w życiodajną siłę i źródło informacji o nas samych i innych ludziach? Jak zaprowadzić pokój w naszych sercach i utorować drogę szczerości, zaufaniu i bliskości?

Prowadzenie: Dominika Jasińska
Termin: 21.09.2010, godzina 18.00
Czas trwania: 3 godziny
Miejsce: Gdańsk, ul. Obrońców Westerplatte
Koszt: Bezpłatny
Liczba miejsc: 12 osób
Informacje i zapisy: dominika.jasinska@op.pl

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju, który obchodzony jest co roku 21 września, chciałabym gorąco zaprosić na warsztat „RZEKA RZECZY – rzecz o dawaniu i przyjmowaniu”, który odbędzie się w Warszawie, 21 września 2010.
Więcej informacji:
„RZEKA RZECZY – rzecz o dawaniu i przyjmowaniu”
Międzynarodowy Dzień Pokoju to dobra okazja, by spotkać innych ludzi, wspólnie świętować, obdarować się wzajemnie na różne sposoby.

Żeby otworzyć się na nowe, warto na to przygotować miejsce. Ten warsztat może stać się rytuałem pożegnania ze starym, rytuałem dzielenia się. To, z czym my chcemy się rozstać, może być inspirujące dla kogoś innego. Oddając swój przedmiot będziesz miał/miała okazję zamknąć jakąś historię, pożegnać się i podzielić z innymi. Porozmawiamy też o tym, jak sami siebie widzimy w kontekście przyjmowania różnych darów od życia i ludzi, przyjrzymy się naszym przekonaniom na ten temat, a może nawet zechcemy je zmienić. Na zakończenie stworzymy osobiste afirmacje, które otworzą nas na obfitość i bogactwo, na pokój w sercach i na świecie
Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie jakiejś rzeczy, którą chce podarować lub podzielić się z innymi. Korzyści z warsztatu:

  • lepsze poznanie siebie poprzez przyjrzenie się swoim przekonaniom na temat dawania i brania
  • podzielenie się z innymi, przyjmowanie darów bez poczucia winy
  • otwarcie serca i umysłu na obfitość i pokój na świecie

Prowadzenie: Beata Kosiacka
Termin: 21.09.2010, godzina 18.30
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Warszawa-Wesoła,SP nr 173 ul. Trakt Brzeski 18
Koszt: Bezpłatny
Liczba miejsc: 12 osób
Informacje i zapisy: beata.md@dzienpokoju.pl